Havajská masáž lomi lomi: Únik k relaxaci a revitalizaci těla

Havajská masáž lomi lomi: Únik k relaxaci a revitalizaci těla dub, 25 2024

Havajská masáž Lomi Lomi je jedinečná technika, která překračuje běžné pojetí masáží. Spojuje starodávné tradice a hluboké pochopení lidského těla s jedinečným způsobem přístupu ke zklidnění a obnově. Má dalekosáhlé efekty na fyzickou, emoční a duševní rovinu a je známá svým rytmickým a uvolňujícím působením, které propojuje různé části těla v harmonii.

Podstata a technika masáže Lomi Lomi

Lomi Lomi je středem havajské léčebné filozofie, založené na přesvědčení, že harmonie mezi tělem, myslí a duchem je klíčem k celkovému zdraví. Tato masáž, někdy nazývaná také jako 'loving hands massage', využívá dlouhé, plynulé a rytmické pohyby, které napodobují harmonické pohyby přírody. Masér používá především předloktí a lokty, což umožňuje hlubší a intenzivnější kontakt s masírovaným svalstvem.

Při masáži Lomi Lomi se klade důraz na intuici. Masér dokáže cítit blokády a napětí v těle a přizpůsobuje své techniky tak, aby podpořil přirozenou schopnost těla se léčit. Tento typ masáže se často doporučuje jako účinný způsob, jak zpracovat emoční stres, úzkosti a další psychické problémy. Klienti popisují pocit hlubokého uvolnění a revitalizace, který může mít pozitivní dopad i na následující dny či týdny.

Přínosy masáže Lomi Lomi a praktické rady

Účinky Lomi Lomi masáže nejsou pouze povrchní. Posiluje imunitní systém, zlepšuje cirkulaci krve a lymfy a stimuluje detoxikaci těla. Uvolňuje svalové napětí a bolesti, podporuje lepší flexibilitu a mobility, a přispívá k psychické pohodě. Příznivé efekty se projevují i v lepším spánku a obecně vyšší úrovni energie.

Jako přípravu na Lomi Lomi masáž je doporučeno jít do procesu s otevřenou myslí a s vědomím, že se jedná o zkušenost, která může zahrnovat emocionální uvolnění. Během masáže je ideální úplně se uvolnit a oddat se pohybu a doteku terapeuta. Po masáži je vhodné pít hodně vody, aby podpořilo proces detoxikace a aby se zmírnila jakákoli počáteční svalová bolest.